Денеска на трените: Продолжува трката за плеј-оф во Супер женска лига

Откако вчера беа одиграни најголемиот дел од натпреварите на домашна сцена за денеска остануваат три средби од Супер женската лига и една од Првата машка лига.

Возбудувањата кај дамите продолжуваат со трката за место во плеј-офот така што секој натпревар е максимално важен бидејќи ќе има големо значење во продолжението од сезоната. Денеска се очекуваат интересни средби во Битола, Прилеп и Скопје.

Сигурно ќе биде возбудливо и на дуелот од Првата машка лига каде што Аеродром е фаворит против Кичево, но ќе треба тоа да го оправда и на теренот.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

11:00ч

БАКАУ – СТЕАУА (Романија 1)

12:00ч

СИНФИН – БАРСЕЛОНА (Шпанија Асобал)

12:30ч

ГРАНОЉЕРС – ТОРЕЛАВЕГА (Шпанија Асобал)

13:00ч

ТАЛИН – АЛИНГСАС (Европски куп)

13:40ч

ХАМБУРГ – КИЛ (Германија Бундес лига)

15:00ч

ПЕЛИСТЕР – ШАМПИОН (Македонија, Супер женска лига)

КИЧЕВО – АЕРОДРОМ (Македонија, Прва машка лига)

15:30ч

ТУЛУЗ – МОНПЕЛЈЕ (Франција 1)

ШВЕДСКА – ПОРТОРИКО (Светско првенство, жени)

ПОВАШКА БИСТРИЦА – КРАСНОДАР (Европски куп)

16:00ч

ГЕПИНГЕН – ЕРЛАНГЕН (Германија Бундес лига)

ХАНОВЕР – Н-ЛИБЕК (Германија Бундес лига)

МАГДЕБУРГ – ЛЕМГО (Германија Бундес лига)

ВЕЦЛАР – МЕЛЗУНГЕН (Германија Бундес лига)

ПОЛВА СЕРВИТИ – САРАТОВ (Европски куп)

СКА МИНСК – БЕШИКТАШ (Европски куп)

16:30ч

АЛЕКСАНДРИЈА – БУЗАУ (Романија 1)

СУЧЕАВА – КЛУЖ (Романија 1)

ГУИФ – ИФК ИШТАД (Шведска 1)

17:00ч

ДЕСПИНА – КУМАНОВО (Македонија, Супер женска лига)

КУЗМАН ВАРДАР – ФЕНИКС АМС (Македонија, Супер женска лига)

ПСЖ – НАНСИ (Франција 1)

ДУКЛА ПРАГА – ДРАМЕН (Европски куп)

ПОТАИСА ТУРДА – БЕСА ФАМГАС (Европски куп)

НОТЕРОЈ – КОЛСТАД (Норвешка 1)

СТ. ГАЛЕН – БЕРН (Швајцарија 1)

18:00ч

ЦРВЕНА ЗВЕЗА – ОБИЛИЌ (Србија Супер машка лига)

ПОЛСКА – РУСИЈА (Светско првенство, жени)

РОМАНИЈА – КАЗАХСТАН (Светско првенство, жени)

СЛОВЕНИЈА – ФРАНЦИЈА (Светско првенство, жени)

УЗБЕКИСТАН – ХОЛАНДИЈА (Светско првенство, жени)

ФЈЕЛХАМЕР – БЕРГЕН (Норвешка 1)

ХАЛДЕН – КРИСТИЈАНСАНД (Норвешка 1)

РУНАР – ЕЛВЕРУМ (Норвешка 1)

18:30ч

ЖЕЛЕЗНИЧАР – РУДАР КОСТОЛАЦ (Србија Супер машка лига)

19:30ч

БЕКЕЛАГЕТ – ЕШ (Европски куп)

20:00ч

САНЈОАНЕНСЕ – ПОРТО (Португалија 1)

20:30ч

ЦРНА ГОРА – АНГОЛА (Светско првенство, жени)

ИРАН – НОРВЕШКА (Светско првенство, жени)

СРБИЈА – КАМЕРУН (Светско првенство, жени)