ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Стартува Ф4 во „источната“ СЕХА

[addthis tool="addthis_inline_share_toolbox_tgn7"]

Денес стартува Ф4 турнирот во СЕХА лигата во дивизијата „Исток“. Учесници на завршницата во оваа дивизија ќе бидат екипите на Чеховски Медведи, Мешков Брест, СКА Минск и Пермски Медведи.

Во првото полуфинале ќе играат екипите на СКА Минск и Чеховски Медведи, додека вториот полуфинален дуел го сочинуваат Пермски Медведи и Мешков Брест.

Домаќин на Ф4 турнирот ќе биде Санкт Петербург, а натпреварите ќе се играат во „Сибур Арена“ која има капацитет за околу 7000 навивачи.

На денешната програма има неколку интересни дуели во најквалитетното натпреварување во Франција.

Во вечерниот термин од 21:30 часот ќе има дуел меѓу репрезентациите на Канада и САД во рамки од квалификациите за пласман на Светското првенство 2023, кое ќе се одржува во Данска, Норвешка и Шведска.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ:

17:00 СКА МИНСК –  ЧЕХОВСКИ МЕДВЕДИ (СЕХА)

18:40 ХАПОЕЛ АШДОД – МАКАБИ ЛЕ ЗИОН (ИЗРАЕЛ)

20:00 ПЕРМСКИ МЕДВЕДИ – МЕШКОВ БРЕСТ (СЕХА)

20:30 ЕКС АН ПРОВАНС – ПСЖ (ФРАНЦИЈА)

20:30 ШАРТ – КРЕТЕЈ (ФРАНЦИЈА)

20:30 ИСТР – НИМ (ФРАНЦИЈА)

20:30 ИВРИ – ТУЛУЗ (ФРАНЦИЈА)

20:30 ЛИМОЖ – СЕСОН (ФРАНЦИЈА)

20:30 МОНПЕЛЈЕ – ШАМБЕРИ (ФРАНЦИЈА)

20:30 СЕЛЕСТ – НАНТ (ФРАНЦИЈА)

20:30 СЕНТ РАФАЕЛ – ДАНКЕРК (ФРАНЦИЈА)

21:30 КАНАДА – САД (КВАЛИФИКАЦИИ ЗА СП)