Денеска на терените: Слободен ден во светот на ракометот

Овој понеделник ќе биде еден од ретките во кои нема да бидат одиграни натпревари. Денеска е ден за одмор во светот на ракометот така што топката ќе мирува.

Според планот за одигрување на натпреварите, сепак, неделава ќе биде активно. Ќе има средби во Бундес лигата каде што остануваат уште две кола за крај на сезоната.

Првенството на Германија ќе финишира за викенд кога ќе се знае кој ќе биде новиот шампион.