Денеска на терените: Седлоска по трофеj во Европскиот куп

Репрезентативката на Македонија, Андреа Седлоска денеска го има првиот натпревар од финалето во Европскиот куп и ова ќе биде интересен натпревар на кој ќе се види дали тимот на Локомотива има шанси да дојде до победата.

Денеска ќе нема квалификации за ЕП, а ќе се играат две средби од ЕХФ Евро купот каде што ќе биде доста интересно. Особено се очекува да биде возбудливо меѓу Унгарија и Хрватска, додека вечер Шпанија ќе се пресмета со составот на Словачка.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

09:00ч

ЧСМ ГАЛАЦИ – МАГУРА (Романија 1, жени)

10:00ч

ЗАЛАУ – ЧСМ БУКУРЕШТ (Романија 1, жени)

11:35ч

РАПИД БУКУРЕШТ – ДУНАРЕА БРАИЛА (Романија 1, жени)

12:30ч

ЧСМ СЛАТИНА – БИСТРИЦА (Романија 1, жени)

14:10ч

УНГАРИЈА – ХРВАТСКА (ЕХФ Евро куп)

БУЗАУ – КРАЈОВА (Романија 1, жени)

14:30ч

ХОЛСТЕБРО – АЈАКС КОПЕНХАГЕН (Данска 1, жени)

ХОРСЕНС – СКАНДЕРБОРГ (Данска 1, жени)

15:00ч

БАЈА МАРЕ – РАМНИЦУ ВЛЧЕА (Романија 1, жени)

16:00ч

КОПНЕХАГЕН – СИЛКЕБОРГ (Данска 1, жени)

ЕСБЈЕРГ – ХЕРНИНГ ИКАСТ (Данска 1, жени)

НФХ НИК – АРХУС (Данска 1, жени)

ОДЕНЗЕ – ВИБОРГ (Данска 1, жени)

ФЕРЕНЦВАРОШ – ШИОФОК (Унгарија 1, жени)

17:35ч

ПЛОЕШТИ – КЛУЖ (Романија 1, жени)

18:00ч

ДИЖОН – ПЛАН ДЕ КУКУС (Франција 1, жени)

СТ. АМАНД – ТУЛОН (Франција 1, жени)

МТК – ДУНАЈВАРОШ (Унгарија 1, жени)

ВАЦИ – ШОМБАТЕЛИ (Унгарија 1, жени)

19:00ч

МАЛАГА – ЛОКОМОТИВА (Европски куп, жени)

ХАЛЕ НОЈШТАТ – ТУРИНГЕР (Германија Бундес лига 1, жени)

РОЗЕНГАРТЕН – МАЈНЦ (Германија Бундес лига 1, жени)

19:30ч

МЕЦИНГЕН – БЛОМБЕРГ (Германија Бундес лига 1, жени)

20:00ч

БЕЗАНСОН – НИЦА (Франција 1)

21:00ч

ШПАНИЈА – СЛОВАЧКА (ЕХФ Европ куп)