ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: ПСЖ против Монпелје во трка за врвот во Франција

Екипата на ПСЖ после осум кола има осум победи во првенството на Франција и денеска ќе се обиде да ја продолжи серијата на успешни резултати.

Противник е Монпелје кој веќе има две нерешени средби и еден пораз, па денеска не смее да си дозволи нов кикс.

Оттаму денеска може да се очекува интересна средба на која тимот на ПСЖ е дефинитивно фаворит, па ова ќе биде интересен дуел.

Во исто време и двете екипи мислат и на средбите од Лигата на шампионите, па сигурно нема да биде лесно на теренот во најсилната лига на Франција.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

15:30ч

САРАТОВ – ПЕРМ (Русија Супер лига)

17:00ч

КАЛАРАШ – ДОБРОГЕА СУД КОНСТАНЦА (Романија 1)

МИНАУР БАЈА МАРЕ – ЧСМ ФАГАРАШ (Романија 1)

18:00ч

ППД ЗАГРЕБ – ЦЕЛЈЕ (Лига на шампиони)

18:30ч

ХАПОЕЛ КИРИЈАТ – МАКАБИ ДИМОНА (Израел 10

19:00ч

ЛАЈПЦИГ – РАЈН НЕКАР (Германија Бундес лига 1)

ЛЕМГО – ФЛЕНЗБУРГ (Германија Бундес лига 1)

МИНДЕН – МЕЛЗУНГЕН (Германија Бундес лига 1)

ХАДСТЕН – РИНГКОПИНГ (Данска 2, жени)

ОЛСТИН – УСАР КВИЖИН (Полска 2)

АЛИНГСАС – ОНЕРЕД (Шведска 1)

ЛУГИ – МАЛМЕ (Шведска 1)

19:30ч

АВР – ШАМБРИ (Куп на Франција, жени)

20:00ч

МОРС – СКАНДЕРБОРГ (Данска 1)

ЃОРЧЕ ПЕТРОВ – АЛУШОВСКИ (Македонија, Женска лига)

20:15ч

ЦИРИХ – СТ. ГАЛЕН (Швајцарија 1)

20:30ч

ДИЖОН – БИЛЕР (Франција 2)

20:45ч

ПСЖ – МОНПЕЛЈЕ (Франција 1)