ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: ПИК Сегед го пречекува Кил, Динамо Букурешт на мегдан со ПСЖ

Денеска ќе се одиграат три натпревари во рамки од 12. коло од Лигата на шампионите.

Како што е веќе познато, дуелот меѓу Порто и хрватскиот шампион Загреб, кој требаше да се одигра денес, е одложен.

Екипата на ПИК Сегед на свој терен ќе го пречека Кил, додека Магдебург откако во претходното коло беше изненаден од Висла Плоцк, денес ќе атакува на победа против унгарскиот гигант Веспрем.

Амбициозниот тим на Динамо Букурешт ќе гостува во Франција кај ПСЖ. Избраниците на Чави Пасквал со евентуална победа ќе го заверат пласманот во осминафиналето од елитното натпреварување.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ:

15:30 АСТРАХАНОЧКА – РОСТОВ (РУСИЈА)

16:00 ТОЉАТИ – ЦСКА МОСКВА (РУСИЈА)

16:30 ЧСМ БУКУРЕШТ – МАГУРА (РОМАНИЈА)

17:00 ЗВЕНИГОРОД – ДИНАМО ( РУСИЈА)

17:00 АЕК – ПАОК (ГРЦИЈА)

18:00 ВАЦ – БЕКЕШЧАБА (УНГАРИЈА)

18:00 ОЛИМПИЈА – ЛОГАТЕЦ (СЛОВЕНИЈА)

18:45 ПИК СЕГЕД – КИЛ (ЛИГА НА ШАМПИОНИ)

19:00 МЕЛСУНГЕН – ЛАЈПЦИГ (БУНДЕС ЛИГА)

20:45 МАГДЕБУРГ – ВЕСПРЕМ (ЛИГА НА ШАМПИОНИ)

20:45 ПСЖ – ДИНАМО (ЛИГА НА ШАМПИОНИ)