ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Пет меча за мирен понеделник

После возбудливиот викенд во кој беа одиграни голем број на средби за денеска е предвидено да бидат одиграни пет меча во различни лиги.

Ова е мирен ден така што има мал број на дуели, но веќе е сосема нормално да се играат натпревари секојдневно така што само продолжува ритамот во кој се оди од стартот на сезоната.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

19:00ч

ФРЕДЕРИЦИЈА – НОРДЈИСЛАНД (Данска 1)

ЦЕЛЈЕ – ВЕЛЕЊЕ (Словенија 1, жени)

19:30ч

КЕПЛИНГЕР ТРАУН – АЦГЕРСДОРФ (Куп на Австрија)

20:00ч

НФХ НИК – СИЛКЕБОРГ (Данска 1, жени)

21:30ч

ФРАМ – ИР РЕЈКЈАВИК (Исланд 1)