Денеска на терените: Мирен понеделник, после возбудливиот викенд

Почетокот на новата натпреварувачка недела носи малку средби бидејќи првенствата во кои се играат средби се во финишот од сезоната која е продолжена поради Ковид ситуацијата.

После викендот во кој се играше завршницата од Ф4 турнирот од Лигата на шампионите, денеска се играат средби ЕХФ трофејот, шампионатот на Африка и од првенството на Швајцарија.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

14:30ч

КИПАР – БУГАРИЈА (ЕХФ трофеј)

17:00ч

ГРУЗИЈА – АЗЕРБЕЈЏАН (ЕХФ трофеј)

19:00ч

МАДАГАСКАР – КЕНИЈА (Шампионат на Африка, жени)

20:00ч

КАДЕТЕН – ФАДИ ВИНТЕРТУР (Швајцарија 1, плеј-оф)