ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Еурофарм Работник на голем предизвик, Веспрем е во Битола

Ракометарите на Еурофарм Работник после враќањето од Шпанија веќе се соочуваат со нов предизвик, а денеска следува дуел против екипата на Веспрем во рамки на СЕХА лигата. Натпреварот почнува од 17:15 часот, а се игра во салата „Боро Чурлевски“ во Битола.

Битолчани сезонава имаат две победи во СЕХА и три порази од по еден гол разлика во Лигата на шампионите така што од никого не беа никогаш надиграни и денеска се очекува да продолжат во истиот ритам. Тоа што Веспрем дојде во Битола во најсилниот состав е само доказ дека шампионот на Унгарија не препушта ништо на случајот.

Оттаму денеска се очекува убав натпревар во кој Еурофарм Работник е пред голем предизвик и сигурно ќе се обиде да дојде до што е можно подобар резултат и да се надигрува со противникот кој е со улогата на фаворит.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

16:30ч

КРОНОН – ГОМЕЛ (Белорусија 1)

17:00ч

ДОБРОГЕА СУД – ВАСЛУИ (Романија 1)

ТЕМИШВАР – ЧСМ ФОЧАНИ (Романија 1)

АКБУЗАТ – САРАТОВ (Русија 1)

СТ. ПЕТЕРСБУРГ – КРАСНОДАР (Русија 1)

ТАГАНРОГ – СТАВРООЛ (Русија 1)

КРАСНОДАР – ЗВЕЗДА ЗВЕНИГОРОД (Русија 1, жени)

СТАВРОПОЛ – РОСТОВ ДОН (Русија 1, жени)

17:15ч

ЕУРОФАРМ РАБОТНИК – ВЕСПРЕМ (СЕХА лига)

18:00ч

ЧУРГО – ВАЦИ (Унгарија 1)

ЃЕР – МТК БУДИМПЕШТА (Унгарија 1, жени)

ЛОВОСИЦЕ – ДУКЛА ПРАГА (Чешка Екстра лига)

ДИКЕН – ХИФК (Финска 1)

КОКС – БК 46 (Финска 1)

ДРАМЕН – СТ. ХАЛВАЛД (Норвешка 1)

САВЕХОФ – ХАЛБИ (Шведска 1)

18:30ч

СКЈЕРН – РИБЕ ЕСБЈЕРГ (Данска 1)

ЕСБЈЕРГ – КОПЕНХАГЕН (Данска 1, жени)

СИЛКЕБОРГ – ОДЕНЗЕ (Данска 1, жени)

КЕЛЦЕ – ТАРНОВ (Полска Супер лига)

19:00ч

ЛЕМГО – БЕРГИШЕР (Куп на Германија)

РАЈН НЕКАР – ГЕПИНГЕН (Куп на Германија)

ДУБРАВА – УМАГ (Хрватска Премиер лига)

КРИСТИЈАНШТАД – ИФК ИШТАД (Шведска 1)

19:15ч

ХАМ ВЕСТФАЛЕН – ЛУДВИГСХАФЕН (Куп на Германија)

НАЕРБО – ЕЛВЕРУМ (Норвешка 1)

19:30ч

НОРДСЈИЛАНД – ХОЛСТЕБРО (Данска 1)

ГУМЕРЗБАХ – Н-ЛИБЕК (Германија, Бундес лига 2)

СТ. ГАЛЕН – ТУН (Швајцарија 1)

19:45ч

СЕСВЕТЕ – ПОРЕЧ (Хрватска Премиер лига)

САВЕХОФ – ХОВДЕ (Шведска 1)

20:00ч

ВЕЦЛАР – КИЛ (Куп на Германија)

МАРИБОР – ЦЕЛЈЕ (Словенија 1)

ПАНЧЕВО – КИКИНДА (Србија Супер лига)

АДЕМАР – ГВАДАЛАХАРА (Шпанија Асобал)

КРИЕНС – БЕРН (Швајцарија 1)

20:30ч

ИСТР – КРЕТЕЈ (Франција 1)

ИВРИ – ШАМБЕРИ (Франција 1)

МОНПЕЛЈЕ – ШАРТР (Франција 1)

НАНТ – ТРЕМБЛЕ (Франција 1)

ТУЛУЗ – ЕКС (Франција 1)

БАЗЕЛ – ПФАДИ ВИНТЕРТУР (Швајцарија 1)

20:45ч

ДАНКЕРК – СТ. РАФАЕЛ (Франција 1)