Денеска на терените: Еурофарм Пелистер по прв триумф, гостува кај Кадетен

Ракометарите на Еурофарм Пелистер денеска се гости во Швајцарија кај тимот на Кадетен Шафхаузен во натпревар од Групата Д од Лигата на Европа.

И двете екипи загубија во 1. коло, па денеска се очекува да направат сè што можат за да се изборат за триумф. Ќе биде тешко, но ова ќе биде сигурно интересен натпревар на кој двете екипи ќе го дадат најдоброто.

Ова е најава за интересен натпревар и сигурно ќе има што да се види на теренот.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

17:30ч

ФОСЛАУЕР – БРЕГЕНЦ (Австрија 1)

18:00ч

АЛПЛА ХАРД – КРЕМС (Австрија 1)

РОСТОВ ДОН – КРАСНОДАР (Русија Супер лига, жени)

18:45ч

ГОГ – РИХИМАЕН КОКС (Лига на Европа)

КАДЕТЕН ШАФХАУЗЕН – ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР (Лига на Европа)

МАГДЕБУРГ – ЕКС АН ПРОВАНС (Лига на Европа)

НЕКСЕ – САВЕХОФ (Лига на Европа)

НИМ – АЕК (Лига на Европа)

ТАТАБАЊА – СПОРТИНГ (Лига на Европа)

ВИСЛА ПЛОЦК – ТУЛУЗ (Лига на Европа)

19:00ч

ФУКСЕ – В. ВИЕНА (Австрија 1)

ГРАЦ – БАРНБАХ (Австрија 1)

ЛИНЦ – ФЕРЛАХ (Австрија 1)

ХОВДЕ – ХАЛБИ (Шведска 1)

19:15ч

КРИСТИЈАНСАНД – СТОРХАМАР (Куп на Норвешка, жени)

20:00ч

СКИВ – СКЈЕРН (Данска 1)

20:45ч

БЕНФИКА – ЧЕХОВСКИ МЕДВЕДИ (Лига на Европа)

БИДАСОА ИРУН – ФАДИ ВИНТЕРТУР (Лига на Европа)

ФУКСЕ БЕРЛИН – ТАТРАН ПРЕШОВ (Лига на Европа)

ЛА РИОХА – ГОРЕЊЕ (Лига на Европа)

НАНТ – ЛЕМГО (Лига на Европа)