ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Двобој на титаните Барса и Кил – втор дел, Веспрем оди во Загреб

Денеска во центарот на вниманието ќе бидат натпреварите од осмото коло во Лигата на шампионите.

По ремито во Германија, ќе има нов двобој на гигантите Барса и Кил, а интересно се очекува да биде на дуелот во Загреб, каде ќе гостува унгарскиот Веспрем.

Во Целје оди ПИК Сегед, Келце му гостува на Елверум, додека ПСЖ патува во Данска кај шампионот ГОГ Гудме.

Денеска ќе има натпревари и во Австрија, Хрватска, Данска, Романија, Србија, Швајцарија…

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ:

19:00 БАРНБАХ – КРЕМС (АВСТРИЈА)

19:00 ГОРИЦА – ДУБРАВА (ХРВАТСКА)

19:30 СЕСВЕТЕ – БЈЕЛОВАР (ХРВАТСКА)

18:00 БЈЕЛОВАР – ЛОКОМОТИВА ЗАГРЕБ (ХРВАТСКА)

18:30 СИЛКЕБОРГ – СОНДЕРЈИСКЕ (ДАНСКА)

19:00 ОДЕНСЕ – ХОРСЕНС (ДАНСКА)

19:30 АЈАКС КОПЕНХАГЕН (ДАНСКА)

18:45 ЦЕЛЈЕ – ПИК СЕГЕД (ЛИГА НА ШАМПИОНИ)

18:45 ЕЛВЕРУМ – КЕЛЦЕ (ЛИГА НА ШАМПИОНИ)

20:45 БАРСА – КИЛ (ЛИГА НА ШАМПИОНИ)

20:45 ГОГ ГУДМЕ – ПСЖ (ЛИГА НА ШАМПИОНИ)

20:45 ЗАГРЕБ – ВЕСПРЕМ (ЛИГА НА ШАМПИОНИ)

18:00 ФЕХЕРВАР – ЃЕР (УНГАРИЈА)

16:00 ЧСМ БУКУРЕШТ – ГАЛАЦИ (РОМАНИЈА)

18:00 КИКИНДА – ПАРТИЗАН (СРБИЈА)

19:30 ПАНЧЕВО – РУДАР КОСТОЛАЦ (СРБИЈА)

18:00 ТРИМО – ГОРЕЊЕ (СЛОВЕНИЈА)

19:00 ЦИРИХ – ТУН (ШВАЈЦАРИЈА)

19:30 КРИЕНС – БЕРН (ШВАЈЦАРИЈА)