Денеска на терените: Дамите повторно активни, се играат и средби од Лигата на шампионите

За денеска е предвидено одигрување на 2. коло од Женската лига, а на програмата се вкупно шест натпревари. Тимовите кои се дел од Женската лига ќе треба да одиграат нови натпревари, па се очекуваат нови возбудувања.

Покрај шестте средби од првенството ќе има и дуели од Лигата на шампионите во женска конкуренција од 2. коло, а воедно ќе се играат и средби од неколку други првенства.

Изборот од денешната програма на домашните терени и на терените низ Европа, можете да го видите во продолжение.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

12:00ч

ВАРДАР – ГЕВГЕЛИЈА (Македонија, Женска лига)

БИДАСОА – ХУЕСКА (Шпанија Асобал)

13:00ч

ЗАГЛЕБИЕ – ХРОБРИ ГЛОГОВ (Полска 1)

14:00ч

ЕСБЈЕРГ – ЧСМ БУКУРЕШТ (Лига на шампиони, жени)

МЕЦ – БИТИГХАЈМ (Лига на шампиони, жени)

15:00ч

ВАСТЕРАС – КУНГАЛВС (Шведска 1, жени)

15:30ч

КУЗМАН ВАРДАР – ОВЧЕ ПОЛЕ (Македонија, Женска лига)

16:00ч

БОРУСИЈА ДОРТМУНД – БРЕСТ (Лига на шампиони, жени)

АКЕР – МОЛДЕ (Норвешка 1, жени)

16:30ч

МЕТАЛУРГ – ЧАИР (Македонија, Женска лига)

16:45ч

ХЕЛСИНБОРГ – ИФК ИШТАД (Шведска 1)

17:00ч

В. ВИЕНА – ЛИНЦ (Австрија 1)

ЛАРВИК – ТЕРТНЕС (Норвешка 1, жени)

17:30ч

ТАРНОВ – ВИСЛА ПЛОЦК (Полска 1)

18:00ч

БЕКЕЛАГЕТ – ФЈЕЛХАМЕР (Норвешка 1)

ФИЛИНГЕН – АРЕНДАЛ (Норвешка 1)

ХАСЛУМ – РУНАР (Норвешка 1)

НАРБО – СТАВАНГЕР (Норвешка 1)

СОЛА – ФЛИНТ (Норвешка 1, жени)

МАЈА ИСМАИ – ПОРТО (Португалија 1)

КУМАНОВО – ПЕЛИСТЕР (Македонија, Женска лига)

18:30ч

ЃОРЧЕ ПЕТРОВ ЖРК – СТРУЖАНКА (Македонија, Женска лига)

19:30ч

ДЕСПИНА – СПАРТАК (Македонија, Женска лига)