Денеска на терените: Голем дуел, голема шанса за победа – Македонија игра против Грција

После двете победи против Исланд и Литванија репрезентативките на Македонија денеска играат против составот на Грција и ова е натпреварот на денот. Иако првото место во Групата 2 е обезбедено, а со тоа и пласманот во баражот за Мундијалот, сепак, сосема извесно е дека денеска ќе биде доста интересно.

Желбата е да се имаат три победи на три средби и ова е шанса против селекцијата која нема ниту еден бод од првите два натпревари.

Средбата и денеска почнува од 17 часот и е централниот настан на денот особено поради името на противникот.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

11:00ч

ВЕСПРЕМ ККФТ – БУДАКАЛАШ (Унгарија 1)

12:00ч

МЕТАЛУРГ РА – ВАРДАР НЕГОТИНО (Македонија, Прва машката лига, плеј-оф)

13:00ч

ТАРНОВ – КЕЛЦЕ (Полска Супер лига)

13:30ч

МАГДЕБУРГ – ФУКСЕ БЕРЛИН (Германија Бундес лига),

14:00ч

БЈЕЛОВАР – ШВАЈЦАРИЈА (Квалификации за бараж за СП)

14:15ч

ЗАБЖЕ – ШЧЕЦИН (Полска Супер лига)

15:00ч

ГОГ – ФРЕДЕРИЦИЈА (Данска 1)

15:30ч

УКРАИНА – ИЗРАЕЛ (Квалификации за бараж за СП)

16:00ч

ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР – БУТЕЛ СКОПЈЕ (Македонија, Супер машка лига, плеј-оф)

ШАРТР – ИСТР (Франција 1)

ЛАЈПЦИГ – РАЈН НЕКАР (Германија Бундес лига)

ЛУДВИГСХАФЕН – ЛЕМГО (Германија Бундес лига)

МИНДЕН – КОБУРГ (Германија Бундес лига)

ЦРНА ГОРА – РОМАНИЈА (Квалификации за ОИ)

СУР – КАДЕТЕН (Швајцарија 1)

ТУН – БАЗЕЛ (Швајцарија 1)

16:30ч

АВСТРИЈА – ИТАЛИЈА (Квалификации за бараж за СП)

17:00ч

ГРЦИЈА – МАКЕДОНИЈА (Квалификации за бараж за СП)

ЕКС АН ПРОВАНС – СТ. РАФАЕЛ (Франција 1)

КОМЛО – ЧЕГЛЕДИ (Унгарија 1)

КРИЕНС – ЕНДИНГЕН (Швајцарија 1)

СТ. ГАЛЕН – ФАДИ ВИНТЕРТУР (Швајцарија 1)

АСТРАИОН – КЛ 7 (Македонија, Супер машка лига, плеј-аут)

МЛАДОСТ БОГДАНЦИ – ГРК ТИКВЕШ (Македонија, Супер машка лига, плеј-аут)

17:30ч

СРБИЈА – КАЗАХСТАН (Квалификации за ОИ)

РИНИА – КИЧЕВО (Македонија, Супер машка лига, плеј-аут)

18:00ч

ЛУКСЕМБУРГ – СЛОВАЧКА (Квалификации за бараж за СП)

БАЛАТОНФУРЕДИ – ЕГЕР (Унгарија 1)

ВЕСПРЕМ – ПИК СЕГЕД (Унгарија 1)

БРАГА – АКВА САНТАС (Португалија 1)

ОХРИД – ВАРДАР (Македонија, Супер машка лига, плеј-оф)

ШАМПИОН – АЕРОДРОМ (Македонија, Прва машка лига, плеј-оф)

ЈУНИОР КВ – РАБОТНИЧКИ (Македонија, Супер машка лига, плеј-аут)

18:30ч

ПАРТИЗАН – ВОЈВОДИНА (Србија Супер лига)

19:00ч

БЈЕЛОВАР – ВИНКОВЦИ (Хрватска Премиер лига)

СЕСВЕТЕ – ГОРИЦА (Хрватска Премиер лига)

ВАРАЖДИН – ПОРЕЧ (Хрватска Премиер лига)

ЗАМЕТ – УМАГ (Хрватска Премиер лига)

МЕТАЛОПЛАСТИКА – ДИНАМО ПАНЧЕВО (Србија Супер лига)

ИСЛАНД – ЛИТВАНИЈА (Квалификации за бараж за СП)

МОРАЦО КАЊАС – КУЕНКА (Шпанија Асобал)

19:30ч

АРГЕНТИНА – ШПАНИЈА (Квалификации за ОИ)

20:00ч

В. ВИЕНА – БАРНБАХ (Австрија 1)

20:30ч

УНГАРИЈА – РУСИЈА (Квалификации за ОИ)