Денеска на терените: Вардар ја отвора новата сезона во Норвешка

Со натпреварот против Елверум кој ќе се одигра во Норвешка денеска стартува новата сезона за тимот на Вардар во Лигата на шампионите. „Црвено-црните“ во изменет состав ќе се обидат да дојдат до позитивен епилог и на најдобар можен начин да тргнат во новиот шампионат.

Почетокот на средбата е од 18:45 часот, а ова дефинитивно ќе биде сезона во која ќе има што да се види.

Денеска се играат и други средби од Лигата на шампионите, а ќе бидат одиграни и натпревари од супер машката лига.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

10:00ч

КАЗАХСТАН – СИНГАПУР (Првенство на Азија)

12:00ч

ЈУЖНА КОРЕЈА – УЗБЕКИСТАН (Првенство на Азија)

14:00ч

ЈАПОНИЈА – ИРАН (Првенство на Азија)

15:00ч

ЧСМ БУКУРЕШТ – ДОБРОГЕА СУД (Романија 1)

15:30ч

АКБУЗАТ – ЧЕХОВСКИ МЕДВЕДИ (Русија Супер лига)

ДИАМО СУНГУЛ – КАУСТИК (Русија Супер лига)

16:00ч

ПАЛЕСТИНА – ЈОРДАН (Првенство на Азија)

БАЈА МАРЕ – БАКАУ (Романија 1)

ДИНАМО СИНАРА – ИЗЕВСК (Русија Супер лига, жени)

16:30ч

ДИНАМО АСТРАХАН – ПЕРМ (Русија Супер лига)

17:00ч

ЛАДА ТОЉАТИ – РОСТОВ ДОН (Русија Супер лига, жени)

17:30ч

РИХИМАЕН КОКС – ДИКЕН (Финска 1)

18:00ч

КУВАЈТ – СИРИЈА (Првенство на Азија)

ДРАМЕН – КРИСТИЈАНСАНД (Норвешка 1)

НАРБО -ХОТЕРОЈ (Норвешка 1)

КРАСНОДАР – СТАВРОПОЛ (Русија Супер лига)

ТАГАНРОГ – ЦСКА МОСКВА (Русија Супер лига)

ЗВЕЗДА ЗВЕНИГОРОД – АСТРАХАНОЧКА (Русија Супер лига, жени)

18:30ч

ПРИЛЕП – МЕТАЛУРГ (Македонија, Супер машка лига)

КОПЕНХАГЕН – СКАНДЕРБОРГ (Данска 1, жени)

ХОЛСТЕБРО – ЕСБЈЕРГ (Данска 1, жени)

ОДЕНЗЕ – РИНГКОПИНГ (Данска 1, жени)

АРЕНДАЛ – САНДЕФЈОРД (Норвешка 1)

БЕКЕЛАГЕТ – ФЈЕЛХАМЕР (Норвешка 1)

ЦСКА МОСКВА – КРАСНОДАР (Русија Супер лига, жени)

18:45ч

ЕЛВЕРУМ – ВАРДАР (Лига на шампиони)

МЕШКОВ БРЕСТ – КИЛ (Лига на шампиони)

МОНПЕЛЈЕ – ПИК СЕГЕД (Лига на шампиони)

19:00ч

ТИКВЕШ – ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР (Македонија, Супер машка лига)

ВИСЛА ПЛОЦК – СТАЛ МИЛЕЦ (Полска Супер лига)

АЛИНГСАС – АРАНАС (Шведска 1)

19:30ч

НФХ НИК – ХОРСЕНС (Данска 1, жени)

20:00ч

ШАМБРИ – МЕЦ (Франција 1, жени)

20:10ч

САВЕХОФ – ИФК ИШТАД (Шведска 1)

20:15ч

ФЛЕРИ – ПАРИЗ 92 (Франција 1, жени)

20:30ч

БРЕСТ – МЕРИЊАК (Франција 1, жени)

20:45ч

ППД ЗАГРЕБ – АЛБОРГ (Лига на шампиони)