ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Вардар против Келце го има мечот на денот

Во богатата програма на натпревари предвидени за денеска главниот натпревар ќе го имаат составите на Вардар и Келце кои од 17:30 часот ќе ги одмерат силите во рамки на 7. коло од Лигата на шампионите.

„Црвено-црните“ се домаќини на овој дуел и од нив се очекува да дојдат до уште еден триумф иако сите добро знаат дека ќе биде многу потешко отколку на натпреварот против Мешков Брест.

Вардарци денеска ќе имаат можност и да играат против своите поранешни колеги Карачиќ и Душебаев, па овој дуел ќе има и една сосема поинаква димензија.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

09:00ч

ИЗЕВСК – АДЈИФ (Русија Супер лига, жени)

10:00ч

БАЈА МАРЕ – ХЦМ СЛОБОЦИЈА (Романија 1, жени)

ЗАЛАУ – ДУНАРЕА БРАИЛА (Романија 1, жени)

10:30ч

АЛУШОВСКИ – ЧАИР (Македонија, Женска лига)

11:00ч

ДИНАМО АСТРАХАН – САРАТОВ (Русија Супер лига)

ПЕРМ – ТАГАНРОФ (Русија Супер лига)

13:00ч

КАСТАМОНУ – ВАЦИ (Куп на ЕХФ, жени)

13:30ч

САВЕХОФ – ЃЕР (Лига на шампионите, жени)

14:00ч

КОПЕНХАГЕН – НИЦА (Куп на ЕХФ, жени)

ВАСТЕРАС – СОДЕР (Шведска 1)

15:00ч

СТАВРОПОЛ – ЧЕЛЈАБИНСК (Русија Супер лига)

15:30ч

ДЕБРЕЦЕН – ЈАГОДИНА (Куп на ЕХФ, жени)

16:00ч

БИДАСОА ИРУН – ПРЕШОВ (Лига на шампионите)

САВЕХОФ – КОКС (Лига на шампионите)

БИСТРИЦА – БРАШОВ (Куп на ЕХФ, жени)

МЕТАЛУРГ – ЃОРЧЕ ПЕТРОВ (Македонија, Женска лига)

ОВЧЕ ПОЛЕ – КУМАНОВО (Македонија, Женска лига)

ИФК ИШТАД – ЛУГИ (Шведска 1)

ХОВДЕ – Х 65 (Шведска 1)

16:10ч

СОНДЕРЈИСКЕ – ХОСТЕБРО (Данска 1)

17:00ч

ПЕЛИСТЕР – ЗАЈЕЧАР (Челенџ куп, жени)

КРАЈОВА – КЛУЖ (Романија 1, жени)

ТУН – КАДЕТЕН ШАФХАУЗЕН (Швајцарија 1)

17:30ч

ВАРДАР – КЕЛЦЕ (Лига на шампионите)

МЕШКОВ БРЕСТ – ВЕСПРЕМ (Лига на шампионите)

ДУБОЧИЦА – ПРОЛЕТЕР (Србија, Супер лига)

ПУЕНТЕ ХЕНИЛ – ПУЕРТО САГУНТО (Шпанија Асобал)

БРИКСЕН – ФЕРАРА (Челенџ куп, жени)

СТ. ГАЛЕН – БАЗЕЛ (Швајцарија 1)

18:00ч

КРКА – ДОБОВА (Словенија 1)

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ДИНАМО ПАНЧЕВО (Србија, Супер лига)

ШАМОТ – КИКИНДА (Србија, Супер лига)

АОН ФИВЕРС – БАРНБАХ (Австрија 1)

ЈОНИЈА – БАРОС (Челенџ куп, жени)

РУДАР – ЖАЛГИРИС (Челенџ куп, жени)

АЛАВАРИУМ – БЈЕЛОВАР (Челенџ куп, жени)

ЧУРГО – МЕЗОКОВЕСДИ (Унгарија 1)

КОМЛО – БУДАКАЛАШ (Унгарија 1)

БЕКЕШЧАБА – СЕНТ ИШТВАН (Унгарија 1, жени)

МТК БУДИМПЕШТА – СОМБАТЕЛИ (Унгарија 1, жени)

МАДЕИРА – БЕЛЕНЕНСЕС (Португалија 1)

МЕТАЛУРГ – МЕТАЛУРГ 2 (Македонија, Супер машка лига)

КРИЕНС – ЕНДИНГЕН (Швајцарија 1)

18:30ч

ПАРТИЗАН – РУДАР КОСТОЛАЦ (Србија, Супер лига)

ЖЕЛЕЗНИЧАР – ОБИЛИЌ (Србија, Супер лига)

КУЕНКА – СИНФИН (Шпанија Асобал)

ЛУБЛИН – РОСТОВ (Лига на шампионите, жени)

БРАГА – БОА ХОРА (Португалија 1)

БУТЕЛ СКОПЈЕ – ПЕЛИСТЕР (Македонија, Супер машка лига)

19:00ч

ДУБРАВА – ДУБРОВНИК (Хрватска Премиер лига)

НОВИ ПАЗАР – СПАРТАК ВОЈПУТ (Србија, Супер лига)

АНАИТАСУНА – ГВАДАЛАХАРА (Шпанија Асобал)

БРЕГЕНЦ – ФЕРЛАХ (Австрија 1)

ЛИНЦ – КРЕМС (Австрија 1)

ЛИБЕК ШВАРТАУ – ЕМСДЕТЕН (Германија, Бундес лига 2)

АКВА САНТАС – ВИТОРИЈА (Португалија 1)

АВАНКА – ГАЈА (Португалија 1)

19:15ч

ХАМ – ВЕСТФАЛЕН (Германија, Бундес лига 2)

19:30ч

СПОРТИНГ – ЕУРОФАРМ РАБОТНИК (Лига на шампионите)

МАРИБОР – ИЗОЛА (Словенија 1)

ФЕРЕНЦВАРОШ – КРИСТИЈАНСАНД (Лига на шампионите, жени)

АЈЗЕНАХ – РИМПАР (Германија, Бундес лига 2)

ХУТЕНБЕРГ – КРЕФЕЛД (Германија, Бундес лига 2)

СТРУГА – РАБОТНИЧКИ (Македонија, Супер машка лига)

20:00ч

ПСЖ – ЕКС (Франција 1)

КОПЕР – ГРАДЕЦ (Словенија 1)

КОНСТАНЦ – ДОРМАГЕН (Германија, Бундес лига 2)

МАЈА ИСМАИ – БОАВИСТА (Португалија 1)

20:30ч

МЕЛЗУНГЕН – ЛАЈПЦИГ (Германија Бундес лига)

УР. ЛОКА – РИБНИЦА (Словенија 1)