ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Вардар и Куманово на дерби дуел, се враќа и Лигата на шампионите

Денеска во центарот на вниманието на македонската јавност ќе биде продолжението на Женската лига со натпреварите од 8 коло.

Најинтересно би требало да биде на дуелот во Скопје меѓу досега непоразениот состав на Вардар и вицепрвакот Куманово, кој се игра од 16:30 часот.

На европска сцена, се враќаат и натпреварите од Лигата на шампионите, а денеска ќе има три меча.

Покрај овие дуели, ќе се играат и заостанати натпревари, но и редовни кола од многу европски шампионати.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ:

19:30 ХИПО – ШТОКЕРАУ (АВСТРИЈА)

19:00 ДУКЛА ПРАГА – ПЛЗЕН (ЧЕШКА)

19:00 МИТЈИЛАНД – СИЛКЕБОРГ (ДАНСКА)

18:45 АЛБОРГ – НАНТ (ЛИГА НА ШАМПИОНИ)

18:45 ПИК СЕГЕД – ЦЕЛЈЕ (ЛИГА НА ШАМПИОНИ)

20:45 ПСЖ – ГОГ ГУДМЕ (ЛИГА НА ШАМПИОНИ)

19:00 ХАЛЕ НОЈШТАТ – ЦВИКАУ (ГЕРМАНИЈА)

19:30 ФАСАНО – РОМАЊА (ИТАЛИЈА)

20:30 СЕКИЈА – КОНВЕРЗАНО (ИТАЛИЈА)

16:30 ВАРДАР – КУМАНОВО (МАКЕДОНИЈА)

17:30 ЧАИР – СПАРТАК (МАКЕДОНИЈА)

18:30 ПЕЛИСТЕР – СКОПЈЕ (МАКЕДОНИЈА)

19:00 ДЕСПИНА – ЃОРЧЕ ПЕТРОВ (МАКЕДОНИЈА)

19:30 ОВЧЕ ПОЛЕ СУ – МЕТАЛУРГ (МАКЕДОНИЈА)

20:30 ГЕВГЕЛИЈА – ШАМПИОН (МАКЕДОНИЈА)

18:30 БЕКЕЛАГЕТС – ДРАМЕН (МАКЕДОНИЈА)

17:00 КРАСНОДАР – ДИНАМО АСТРАХАН (РУСИЈА)

19:30 КРШКО – МАРИБОР (СЛОВЕНИЈА)

19:30 БАЗЕЛ – ЦИРИХ (ШВАЈЦАРИЈА)

19:30 СЕНТ ГАЛЕН – КРИЕНС ЛУЦЕРН (ШВАЈЦАРИЈА)

20:30 ВИНТЕРТУР – БРУЛ (ШВАЈЦАРИЈА)