Денеска на терените: Бутел и Струга го отвораат новото коло

Екипите на Бутел Скопје и Струга први ќе се најдат на терен од новото коло во Супер машката лига, а денеска ќе биде одигран само еден натпревар. Ова е средба од 15. коло и сосема извесно е кој е фаворитот на истата.

Бутел Скопје ќе влезе со предност така што тука на стружани е да се обидат добро да се спротистават и да се обидат да дојдат до што е можно подобар резултат.

Денеска се играат и првите четврт-финални дуели на Светското првенство во Шпанија, а вечерва ќе има и дерби во кое Нант ќе игра против ПСЖ. Ова ќе биде голем предизвик за Лазаров и соиграчите.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

15:00ч

ЧСМ БУКУРЕШТ – ЧСМ ФОЧАНИ (Романија 1)

16:00ч

НЕКА – БУДАКАЛАШ (Куп на Унгарија)

17:30ч

ДАНСКА – БРАЗИЛ (Светско првенство, жени)

18:00ч

БУТЕЛ СКОПЈЕ – СТРУГА (Македонија, Супер машка лига)

18:15ч

ЛЕМГО – ФУКСЕ БЕРЛИН (Куп на Германија)

18:45ч

ФАДИ ВИНТЕРТУР – БИДАСОА ИРУН (Лига на Европа)

САВЕХОФ – МАГДЕБУРГ (Лига на Европа)

19:00ч

ХОЛСТЕБРО – СКАНДЕРБОРГ (Данска 1)

РОШТОК – ДЕСАУЕР (Германија, Бундес лига 2)

ГУМЕРЗБАХ – НОРДХОРН (Куп на Германија)

МАЛАГА – СИНФИН (Шпанија, Копа дел реј)

19:30ч

НОВЕ ВЕСЕЛИ – ПЛЗЕН (Чешка, Екстра лига)

ГОГ – СОНДЕРЈИСКЕ (Данска 1)

МОРС – РИНГСТЕД (Данска 1)

ЕРЛАНГЕН – ВЕЦЛАР (Куп на Германија)

20:00ч

ИСТР – КРЕТЕЈ (Франција 1)

20:15ч

ШАМБЕРИ – НАНСИ (Франција 1)

БЕЗАНСОН – КАЕН (Франција 2)

20:30ч

НАНТ – ПСЖ (Франција 1)

ШПАНИЈА – ГЕРМАНИЈА (Светско првенство, жени)

ПОНТО – СТРАЗБУРГ (Франција 2)

ВИЛЕРБАН – НИЦА (Франција 2)