Денеска на терените: Африка добива нов шампион

Со натпреварите кои ќе бидат одиграни денеска на Шампионатот на Африка ќе финишира турнирот, а со тоа ќе биде добиен носителот на титулата.

Селекциите на Ангола и Камерун ќе се надигруваат така што меѓу нив ќе се бара носителот на трофејот. Ангола е фаворит, а дали ќе го потврди тоа на теренот останува да се види.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

12:00ч

АНДОРА – АЗЕРБЕЈЏАН (ИХФ/ЕХФ трофеј)

14:30ч

КИПАР – МОЛДАВИЈА (ИХФ/ЕХФ трофеј)

16:00ч

ТУНИС – КОНГО (Шампионат на Африка, плеј-оф)

17:00ч

ГРУЗИЈА – БУГАРИЈА (ИХФ/ЕХФ трофеј)

19:00ч

АНГОЛА – КАМЕРУН (Шампионат на Африка, плеј-оф)

21:30ч

ХАУКАР – ВАЛУР (Исланд 1, плеј-оф)