Две ѕвезди на едно место – Дибиров се сретна со фудбалерот Кајл Вокер

По долгата и напорна сезона, месец јуни е времето кога голем број од спортистите го користат за одмор пред подготовките за новите предизвици.

Тимур Дибиров заедно со семејството одмoра на непозната дестинација, а таму се сретна со една фудбалска ѕвезда.

Левото крило на Вардар направи фотографија за спомен со Кајл Вокер, фудбалерот на премиерлигашот Манчестер Сити.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Timur Dibirov (@timurdibirov31)