Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот меѓу Металург и Работнички (ЛИНК)

По одигрувањето на првиот натпревар од 14. коло во Суперлигата, меѓу Струга и Бутел Скопје, денеска на програмата е вториот меч од оваа рунда.

Во Автокоманда ќе се сретнат екипите на Металург и Работнички, а огромен фаворит е некогашниот македонски првак.

Натпреварот меѓу Металург и Работнички започнува од 18:30 часот, а може да го следите на линкот во продолжение…