Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот меѓу Металург и Еурофарм Пелистер 2 (ЛИНК)

Со двете одиграни средби вчера на кои фаворитите Бутел Скопје и Пролет остварија победи, денеска продолжуваат натпреварите од 16 коло во Суперлигата.

Во Автокоманда ќе се игра пресметката меѓу лидерот Металург и Еурофарм Пелистер 2, која нема посебно значење ниту за едната ниту за другата екипа.

Сепак освен победа на домашните на овој дуел, се друго би било големо изненадување.

Натпреварот започнува од 18:00 часот, се игра во салата во Автокоманда, а може да го гледате на следниот ЛИНК.