Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот меѓу Металург 2 и Бутел Скопје (ЛИНК)

Денеска започнува 16 коло од регуларниот дел на сезоната во Суперлигата со два натпревари во Скопје.

Тимот на Бутел Скопје кој славеше во дербито пред два дена над Охрид, би требало да го очекува незгодна задача во Автокоманда.

Но сепак тимот на Металург 2 во неколку наврати покажа дека ако биде потценет може да бидетврд орев за секој тим.

Натпреварот меѓу Металург 2 и Бутел Скопје се игра во салата „Автокоманда“, со почеток во 19:30 часот, а може да го гледате на следниот ЛИНК.