Гледајте го во живо натпреварот Вардар – Мотор Запорожје (ЛИНК)

Натпреварот на Вардар против Мотор Запорожје во Лигата на шампионите денеска ќе оди во пренос на Македонската телевизија. Домашните натпревари на Вардар ќе одат во пренос на МТВ и тоа на првиот канал.

Средбата почнува во 17:30 часот, а се работи за дуел од 12. коло од Групата Б во Лигата на шампиоините.

За сите кои нема да бидете денеска во СЦ „Јане Сандански“, но и за оние кои нема да можат да го следат дуелот пред ТВ приемниците овој натпревар ќе може да го погледнете на некој од линковите во продолжение.

ЛИНК 1

ЛИНК 2