Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот Вардар – Веспрем (ЛИНК)

Ракометарите на Вардар денеска се наоѓаат пред нов предизвик во Лигата на шампионите, а го играат првиот натпревар од осминафиналето против Веспрем.

Дуелот кој нема да реши ништо бидејќи ќе има и реванш следниот четврток во Унгарија ќе даде патоказ за тоа во кој правец ќе се движи овој двобој, но во Скопје во СЦ „Јане Сандански“ дефинитивно може да се очекува сè.

Веспрем сезонава игра одлично и оттаму ќе биде доста интересно на теренот. Сепак, и Вардар почна да ја крева формата, па денеска може да се очекува убава средба во која сигурно ќе има што да се види и на теренот.

Почетокот на натпреварот е од 18:45 часот, а ќе биде емитуван пренос на Македонската телевизија. Доколку не сте пред ТВ приемниците ќе може да го следите и на следните линкови.

ЛИНК 1

ЛИНК 2