Викендов на терените: Активно на домашна сцена, а Бутел Скопје во Купот на ЕХФ

На терените низ Македонија викендов ќе бидат одиграни голем број на средби во сениорска конкуренција. Се играат првенствени дуели од Супер машката лига, Женската лига, како и во двете групи од Првата машка лига.

Покрај овие натпревари утре од 18:30 часот во СРЦ „Кале“ ќе игра и тимот на Бутел Скопје во рамки на Купот на ЕХФ. Тоа е првиот меч од 2. коло против составот на ЗТР Запорожје.

ВИКЕНДОВ НА ТЕРЕНИТЕ НИЗ МАКЕДОНИЈА

САБОТА, 5 ОКТОМВРИ

13:00ч

ПАРТИЗАН – ГРК ТИКВЕШ 2014 (Прва машка лига, Група 2)

13:30ч

КЛ 7 – АЕРОДРОМ (Прва машка лига, Група 2)

15:00ч

РАБОТНИЧКИ – МЕТАЛУРГ (Супер машка лига)

АЛУШОВСКИ – ВАРДАР НЕГОТИНО (Прва машка лига, Група 1)

16:00ч

ВАРДАР ЈУНИОР – ОХРИД 2013 (Супер машка лига)

СТРУЖАНКА – ВАРДАР (Женска лига)

17:00ч

АЛУШОВСКИ – ГЕВГЕЛИЈА (Женска лига)

18:00ч

ГРК БОРЕЦ – МЛАДОСТ БОГДАНЦИ (Прва машка лига, Група 2)

18:15ч

МАКЕДОНИЈА ЃОРЧЕ ПЕТРОВ – ПРИЛЕП (Прва машка лига, Група 1)

18:30ч

БУТЕЛ СКОПЈЕ – ЗТР ЗАПОРОЖЈЕ (Куп на ЕХФ)

19:00ч

РАДОВИШ – МЕТАЛУРГ 2 (Супер машка лига)

ДЕСПИНА – ОВЧЕ ПОЛЕ СУ (Женска лига)

ЈУНИОР КИСЕЛА ВОДА – МРК КУМАНОВО (Прва машка лига, Група 1)

НЕДЕЛА, 6 ОКТОМВРИ

13:00ч

СПАРТАК – МЕТАЛУРГ (Женска лига)

16:00ч

РИНИА М – АСТРАИОН (Прва машка лига, Група 1)

16:45ч

КУЗМАН ВАРДАР – КУМАНОВО (Женска лига)

18:00ч

ПЕЛИСТЕР 2012 – ЃОРЧЕ ПЕТРОВ (Женска лига)

20:00ч

ПРЕСПА 2015 – ЈЕХОНА (Прва машка лига, Група 2)