таг: светско првенство Јапонија

Романците бесни на Риде: Наместо на тренинг, си заминал на прошетка...

Селекторот на репрезентацијата на Романија, Томас Риде е на удар на јавноста во земјата. Ослабени заради допинг скандалот, Романките остварија слаб резултат на првенството...

Го смени полот, им донесе пласман на Мундијал – но колешките...

Хана Мануси, која претходно играше во машката репрезентација на Австралија под името Калум Мануси, го промени полот и беше дел од квалификациите за женското...

Квалификации за ОИ: Европските селекции на чекор до Токио

На 20 март следната година треба да бидат одиграни првите натпревари од квалификациите за Олимписките игри во Токио во женска конкуренција. Вкупно 12 селекции...

Гулден ем играше ракомет на Мундијалот, ем го доеше петмесечниот син

Легендарниот руски тренер Евгениј Трефилов кој беше и долгогодишен селектор на репрезентацијата, во овој момент не работи во ниту еден клуб откако поради проблеми...

Холандија и Шпанија во битка за директен билет за Токио, другите...

Откако денеска беа одиграни полуфиналните дуели на Светското првенство во Јапонија, по кои стана јасно дека селекциите на Холандија и Шпанија ќе се борат...

Светско првенство: Србија против Црна Гора за 5. место, пеколни двојки...

Со завршувањето на средбите од групната фаза веќе е јасно кој против кого ќе се бори за место во финалето. Русија ќе се соочи...

Светско првенство: Србија и Црна Гора си обезбедија квалификации за Олимписки...

Во последното коло од Втората фаза на Светското првенство во Јапонија репрезентацијата на Норвешка дојде до победа против Германија со што си обезбеди полуфинале,...

Светско првенство: Русинките први си обезбедија полуфинале

Со денешната победа над Црна Гора од 35:28 репрезентацијата на Русија се избори за два бода со кои си го обезбеди местото во полуфиналето...

Хајди Локе играше со скршен нос на Мундијалот во Јапонија (ФОТО)

Репрезентативката на Норвешка, Хајди Локе на натпреварот против Јужна Кореја кој Норвежанките го добија убедливо со 36:25 настапи со скршен нос. Ракометарката на Кристиансанд повредата...

Играат без Лекиќ, Крпеж, Дамњановиќ… но Србинките се на пат кон...

Ракометарките на Србија одработија уште еден одличен натпревар во вториот круг на Светското првенство, па после Холандија дојдоа до победа и против Германија од...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ