таг: рк штутгарт

Пешевски „лош“ домаќин, го испрати Талески со пораз

Пивотот на репрезентацијата на Македонија, Жарко Пешевски имаше солиден натпревар со своите колеги против Балинген и без поголеми проблеми беше забележана победа од 32:26. Ова...

Индивидуално признание за Македонецот: Пешевски во тимот на колото во Бундес...

Македонскиот интернационалец Жарко Пешевски се најде во идеалниот тим на 24. коло во Бундес лигата. Пикерот на Штутгарт имаше одличната партија против составот на Гепинген,...

Пешевски без грешка, Штутгарт со втор триумф во серија

По победата над Ерланген во минатото коло, тимот на Штутгарт каде што настапува македонскиот репрезентативец Жарко Пешевски, забележа уште еден триумф во Бундес лигата. Штутгарт...

Европски и светски шампион е нов соиграч на Пешевски во Штутгарт

Екипата во кој настапува Жарко Пешевски ја очекува голема борба до крајот на сезоната во борбата за опстанок. За да помогне во остварување на...

Пешевски и Штутгарт до реми во драмата против Лајпциг

Тимот на Штутгарт каде што настапува македонскиот репрезентативец Жарко Пешевски, одигра нерешен, 25-25, со тимот на Лајпциг. Гостите на десетина секунди до крајот стигнаа...

Порази за Талески и Пешевски во Бундес лигата

Филип Талески и Жарко Пешевски го заокружија неуспешниот ден за македонските репрезентативци во Бундес лигата и пролетниот дел од сезоната го започнаа со порази...

Кузмановски го доби „македонскиот двобој“ во Бундес лигата

Бундеслигашите го играат последното коло за годинава во кое претставниците од Македонија имаа меѓусебен дуел. Филип Кузмановски со Магдебург го пречека Вецлар на Филип...

Ден за заборав за Пешевски и Талески во Бундес лигата

Двајцата македонски репрезентативци, Жарко Пешевски и Филип Талески, немаа многу причини за радост по денешните натпревари во Бундес лигата. Пешевски и Штутгарт загубија убедливо на...

Пешевски и Штутгарт немаа решение за “зебрите”

Тимот на Штутгарт, каде што настапува македонскиот репрезентативец Жарко Пешевски, загуби на домашен терен од еден од фаворитите за титулата во Бундес лигата -...

Фуксе Берлин го сопре Кил, триумф на Пешевски порази за Талески...

Три репрезентативци на Македонија беа на терените низ Германија вечерва и само пикерот Жарко Пешевски со својата екипата Штутгарт се радуваше на победа, a...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ