таг: рк хаукар

Исландскиот голман што „спушта ролетни“ против Македонија се враќа дома

Голманот на репрезентацијата на Исланд и актуелен играч на Скјерн, Бјоргвин Пал Густавсон по крајот на сезоната ќе го напушти тимот и ќе се...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ