таг: рк текстилец

Јуниор КВ со победа го најави настапот во плеј-оф

Ракометарите на Јуниор Кисела вода го најавија својот настап во плеј-оф групата од Првата машка лига со нова победа, а на стартот на пролетниот...

Борец во финишот го скрши отпорот на Текстилец, ќе игра во...

Тимот на Борец славеше во бараж натпреварот од Купот на Македонија против штипски Текстилец со 30-24 и обезбеди место во осминафиналните групи. Во текот на...

Нема шега со Астраион, победнички и во Штип

Лидерот во Групата 1 од Првата машка лига и веќе патник во плеј-офот, Астраион од Струмица продолжува со одличните игри, а новата победа беше...

Текстилец играше само со осум ракометари – Вардар Неготино лесно го...

Ракометарите на Вардар Неготино забележаа убедлива победа на гостувањето кај штипски Текстилец со 22-31. Во натпревар од 14 коло во групата 1 на Првата лига,...

Куманово без проблеми го совлада Текстилец

Ракометарите на Куманово остварија лесна и сигурна победа во 15. коло од групата 1 во Првата лига против составот на Текстилец со 31:20. Куманово беше...

Прилеп очекувано и лесно во Штип против Текстилец

Сосема очекувано екипата на Прилеп дојде до лесни три бода на гостувањето во Штип победувајќи со 41:32. Екипата на Текстилец која е последна на...

Текстилец даде голем отпор, но бодовите останаа во Ѓорче Петров

Тимот на Македонија Ѓорче Петров славеше потешко од очекувањата над штипски Текстилец со 32-28 во 11. коло од групата 1 во Првата лига. Гостите поведоа...

Латифи и Емини се погрижија за прва победа на Риниа, во...

Тимот на Риниа ја забележа првата победа во групата 1 од Првата лига, откако во натпреварот од осмото коло на домашен терен го совлада...

РК Алушовски немаше милост за Текстилец

Тимот на Алушовски, кој во минатото коло ја забележа првата победа во Првата лига, врза уште еден триумф, откако го победи штипски Текстилец со...

Астраион убедлив против Текстилец

Струмички Астраион по принудната пауза во Првата лига, се врати на терените со победа над штипски Текстилец со 31-21. По 6-4 на стартот, струмичани со...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ