таг: рк порто

Порто не препушти ништо на случајот, Вардар блиску до двомеч со...

Португалскиот шампион Порто според очекувањата славеше над Мешков Брест на гостувањето во Белорусија со 32-35 и го потврди петтото место во групата Б од...

Ристовски и Бенфика поразени во португалското дерби од Порто

Потугалскиот шампион Порто по триумфот над Вардар во Лигата на шампионите, славеше убедливо и во дербито на тамошниот шампионат против Бенфика во натпревар од...

Алушовски: Вардар е македонски бренд, се надевам на најдоброто!

Ракометарите на Вардар загубија убедливо на гостувањето кај португалскиот првак Порто со....и тешко може да се надеваат на петтото место по завршувањето на групната...

Андерсон: Одбраната ни ја заврши работата

Тимот на Порто со победата над Вардар со 30-22 го обезбеди своето место во осминафиналето на Лигата на шампионите за првпат во клупската историја. Тренерот...

Едно добро полувреме недоволно за успех, Вардар се враќа со висок...

Екипата на Вардар се враќа со висок пораз од гостувањето во Португалија каде против тимот на Порто имаше едно добро и едно полувреме под...

Вардар со гол негатива на одмор против Порто

Ракометарите на Вардар одиграа добро прво полувреме, но на одмор имаат негатива од еден погодок и резултат од 10:11. Имаше неколку шанси за израмнување...

Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот Порто – Вардар (ЛИНК)

Екипата на Вардар денеска од 16 часот гостува во Порто каде што против истоимениот состав го игра дуелот од 13. коло од Групата Б...

Руи Силва: Чувствувам дека можеме да направиме нешто историско против Вардар

Порто го пречекува Вардар во 13. коло од Лигата на шампионите и освен што имаат предизвик да играат против европскиот шампион во својата сала,...

ПОЗНАТИ СОСТАВИТЕ: Вардар со една измена од дуелот против Мотор на...

Ракометарите на Вардар денеска го играат натпреварот против Порто во Португалија и ќе се обидат да продолжат со добрите резултати во Лигата на шампионите....

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ