таг: рк пекинг

Мешков Брест со две победи во четврт-финалето од СЕХА

Ракометарите на Мешков Брест во два дена дојдоа до две победи против Пекинг Универзитет во осминафиналето од СЕХА лигата, а после вчерашните 46:26, денеска...

Повеќе од четири милиони Кинези го следеле дебито на нивните играчи...

Како што веќе ни е познато за првпат во клупската историја, хрватскиот шампион Загреб во својот ростер имаше ракометари од Кина. Тројца доскорешни членови на...

Вардар и со млади сили убедлив во Загреб, Пекинг Универзитет и...

Ракометарите на Вардар после паузата за ЕХФ неделата иако некомплетни без проблеми успеаја да стигнат до победа на гостувањето во Загреб кај тимот на...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ