таг: рк охрид

Без натпревари најмалку уште два месеци: Македонските клубови нема да кратат...

Коронавирусот се шири брзо на глобално ниво и допрва ќе го зема својот данок во спортот. Сигурно ќе бидеме сведоци на многу пропаднати спортски...

Корона ги прекина активностите во Охрид, ракометарите добија упатства

Екипата на Охрид од денеска прекина со активностите на групни тренинзи и до средување на ситуацијата и добивање на дозвола за продолжување со нормална...

Стојановиќ за 24 Ракомет: Им кажав дека можат да победат, ме...

Тимот на Охрид дојде до победа на Металург со 22:20 во финишот од регуларниот дел од Супер машката лига во натпревар кој имаше интересни...

Даниловски вети: Во плеј-офот ќе биде неизвесно и интересно…

Ракометарите на Охрид славеа на домашен терен со 22-20 против составот на Металург, кој досега беше без пораз во Суперлигата. Избраниците на Раде Стојановиќ...

Херојски пресврт на Охрид, Металург падна покрај езерото!

Тимот на Охрид забележа голема победа над Металург со 22-20 во 17. коло од Суперлигата и му го нанесе првиот пораз на тимот од...

Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот меѓу Охрид и Металург (ЛИНК)

Денеска и утре се игра претпоследното 17. коло во машката Суперлига, по кое нема да има никакви поголеми промени на табелата. Веќе се знаат сите...

Супер машка лига: Металург на предизвик во Охрид, го чека тешко...

Дербито на 17. коло од Супер машката лига се игра денеска во Охрид каде што Металург гостува во обид да остане непоразен во регуларниот...

Супер машка лига: Разликата во квалитет на првата со втората „петка“...

Натпреварите од 16. коло не донесоа изненадувања и само потврдија каква е разликата во квалитет меѓу првите пет екипи и оние кои следуваат. Металург, Охрид,...

Охрид и понатаму доминира во „езерското дерби“

Во натпревар кој требаше да биде „езерско дерби“ Охрид и Струга одиграа според очекувањата, но без поголема неизвесност откако домашните ја оправдаа улогата на...

Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот меѓу Охрид и Струга (ЛИНК)

Со двете одиграни средби вчера на кои фаворитите Бутел Скопје и Пролет остварија победи, денеска продолжуваат натпреварите од 16 коло во Суперлигата. Тимот на Охрид...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ