таг: рк металург

Без натпревари најмалку уште два месеци: Македонските клубови нема да кратат...

Коронавирусот се шири брзо на глобално ниво и допрва ќе го зема својот данок во спортот. Сигурно ќе бидеме сведоци на многу пропаднати спортски...

Макс Струмица одамна не постои, ама држи рекорд во СЕХА лигата!

Медиа тимот на регионалната СЕХА лига го објави списокот на рекордери по завршувањето на регуларниот дел од сезоната, иако не се одиграа уште два...

Екс играч на Металург ќе му прави друштво на Димитриевски во...

Членот на Асобал лигата, Синфин Сантандер донесе ново засилување со цел на крајот на сезонаата да заврши на што подобра позиција и да избегне...

Кастратовиќ за 24 Ракомет: Ни треба квалитетна анализа, од поразот од...

Екипата на Металург во средата го претрпе првиот пораз сезонава во Супер машката лига. Тимот кој освои бод во Автокоманда сега дојде до победа...

Од Металург уверуваат: Подготвени сме за корона, тренинзите продолжуваат

Трите екипи на Металург во сениорска конкуренција ќе продолжат со работа во следниот период и нема да има пауза во тренажниот процес. Во следниот...

Даниловски вети: Во плеј-офот ќе биде неизвесно и интересно…

Ракометарите на Охрид славеа на домашен терен со 22-20 против составот на Металург, кој досега беше без пораз во Суперлигата. Избраниците на Раде Стојановиќ...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ