таг: рк македонија ѓорче петров

Астраион не виде мака против Македонија Ѓорче Петров

Тимот на Астраион и покрај проблемите со салите за тренинг во Струмица, забележа убедлива победа над Македонија Ѓорче Петров 31:16 во натпревар од 17...

Работнички се засили со искусен кружен напаѓач

По заминувањата на украинските интернационалци Сулима и Полјак, голманите Куртановиќ и Петковски, бекот Гичев, пикерот Илиевски, крилото Игнов, тимот на Работнички конечно има нов...

Македонија ЃП извлече бод против Куманово и го затвори списокот за...

Ракометарите на Македонија Ѓорче Петров во 16. коло од групата 1 во Првата машка лига на домашен терен одиграа нерешено 29:29 против екипата на...

Вардар на чекор до плеј-офот, Македонија Ѓорче Петров падна во Неготино

Ракометарите на Вардар Неготино ја забележаа седмата победа во групата 1 од Првата лига и се најдоа на чекор до пласман во плеј-офот. Во Неготино...

Прилеп ита кон плеј-оф

Ракометарите на Прилеп ја забележаа деветтата победа во 12 натпревар од групата 1 во Првата лига и се многу блиску до место во плеј-офот. Избраниците...

РФМ немаше милост: Жестоки суспензии за четворица ракометари! (ФОТО)

Дисциплинската комисија на Ракометната федерација на Македонија имаше многу работи изминатата седмица. Изрече суспензии за шестмина ракометари, а од нив четворица (по двајца од...

Кумановци без мака против Македонија Ѓорче Петров

Ракометарите на Куманово без поголеми проблеми го совладаа составот на Македонија Ѓорче Петров во натпревар од 8. коло во групата 1 од Првата лига. Избраниците...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ