таг: рк лајпциг

Пешевски и Штутгарт до реми во драмата против Лајпциг

Тимот на Штутгарт каде што настапува македонскиот репрезентативец Жарко Пешевски, одигра нерешен, 25-25, со тимот на Лајпциг. Гостите на десетина секунди до крајот стигнаа...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ