таг: рк кокс

Македонскиот зет на лето ќе има нов клуб

Поранешниот ракометар на Металург и битолски Пелистер - Александар Гуглета, на лето ќе има нов клуб. Само една сезона траеше авантурата на македонскиот зет...

Проектилот на Јотиќ од девет метри – во ТОП 5 голови...

Медиа тимот на ЕХФ, покрај најдобрите одбрани, ги одбра најубавите пет погодоци од деветтото коло во Лигата на шампионите. Погодокот на Ловро Јотиќ од Еурофарм...

Двојната одбрана на Чаневски против „петлите“ – најдобра во ЛШ (ВИДЕО)

Медиа тимот на ЕХФ ги објави најдобрите пет одбрани на голманите од деветтото коло во Лигата на шампионите. Двојната одбрана на Градимир Чаневски од Еурофарм...

ПОЗНАТИ СОСТАВИТЕ: Еурофарм со победничкиот ростер ќе му се спротистави на...

Тимот на Еурофарм Работник денеска го игра претпоследниот натпревар оваа сезона во Лигата на шампионите и гостува кај финскиот првак Кокс. Стратегот Стевче Алушовски ќе...

Гуглета за 24 Ракомет ТВ: Ми недостига атмосферата и пријателите од...

Во дресот на Кокс на средбата против Еурофарм Работник во Битола настапи и Александар Гуглета, ракометарот кој настапуваше за екипите на Металург и Пелистер....

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ