таг: рк брегенц

Признание за одличните игри – Митков номиниран за Ол-стар тимот во...

Поранешниот репрезентативец на Македонија, Влатко Митков кој настапува во првенството на Австрија е номиниран во потесниот избор за Ол-стар тимот на првенството. Македонскиот интернационалец сезонава...

Митков и Костески брилјираа во Купот на Австрија – но залудно

Двајцата македонски интернационалци, Никола Костески и Влатко Митков имаа одлични партии во натпреварите од осминафиналето на Купот на Австрија. Сепак и покрај тоа, нивните тимови...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ