таг: рк борец

Борец потклекна дома против Партизан Гевгелија

Тимот на Партизан Гевгелија славеше на гостувањето во Велес кај екипата на Борец со 24-30 во 13 коло од групата 2 во Првата лига. Последното...

Борец во финишот го скрши отпорот на Текстилец, ќе игра во...

Тимот на Борец славеше во бараж натпреварот од Купот на Македонија против штипски Текстилец со 30-24 и обезбеди место во осминафиналните групи. Во текот на...

Неизвесност на Преспа-Борец, нијанси одлучија за победникот

Составот на Борец останува на дното во Групата 2 во Првата машка лига со само три бода откако претрпе нов пораз овој пат на...

Борец му парираше едно полувреме на непобедливиот Тиквеш

Тимот на Тиквеш ја оствари и својата 11-та победа во 11. коло од групата 2 во Првата лига. Најголемиот кандидат за пласман во Суперлигата,...

Аеродром го победи Борец и го остави на дното

Екипата на Борец го забележа и осмиот пораз во 9. коло од Првата машка лига во групата 2, овој пат подобра од нив беше...

КЛ7 со нова победа за цврсто 2. место

Екипата на КЛ 7 која е второпласирана во Групата 2 од Првата машка лига дојде до нова победа, а овој пат на домашен терен...

Прва радост за Борец, совладан тимот на Јехона

Ракометарите на Борец стигнаа до првата победа во 7. коло од групата 2 во Првата лига. Составот од Велес беше подобар од Јехона со...

Борец немоќен на гостувањето кај Партизан

Во дуелот помеѓу Партизан и Борец во рамки на 6. коло од групата 2 во Првата лига, домашните остварија убедлива победа со 32:23. Ова...

17 исклучувања и три црвени картони во Велес: Преспа едвај го...

Иако се очекуваше лесна победа на тимот на Преспа против Борец во Велес, сепак ресенчани мораа добро да се испотат за да слават кај...

Тиквеш фати залет, покажа моќ против Борец во Кавадарци

Ракометарите на Тиквеш на домашен терен остварија супериорна победа над Борец во рамки на 4. коло од групата 1 во Првата машка лига. Кавадарчани...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ