таг: алена ихнева

Екс вардарка ќе се проба и во Турција

Некогашната ракометарка на Вардар, Алена Ихнева, во следната сезона ќе настапува за турскиот шампион Кастамону. Минатата полусезона, во која одигра само неколку наптревару, некогаш големиот...

Некогашна вардарка се пресели во Унгарија

Некогашната ракометарка на Вардар, Алена Ихнева, во пролетниот дел од сезоната ќе настапува во унгарскиот шампионат. Таа ќе настапува за составот на Кишварда, за кој...

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ