понеделник, септември 28, 2020

таг: александар гуглета

Лани играше Лига на шампиони, сега ќе игра во германски нисколигаш

Некогашниот ракометар на Металург и Пелистер, Александар Гуглета, во новата сезона ќе има нов предизвик во кариерата. Десното крило, кое минатата година ја помина во...

Македонскиот зет на лето ќе има нов клуб

Поранешниот ракометар на Металург и битолски Пелистер - Александар Гуглета, на лето ќе има нов клуб. Само една сезона траеше авантурата на македонскиот зет...

Сите македонски зетови: Ех да можеа да играат за Македонија! (ФОТО)

Хрватскиот репрезентативец и некогашен играч на Вардар, Игор Карачиќ, во саботата и официјално стана македонски зет, откако ја побара Душица Андоновска за животна сопатничка. Доколку...

Гуглета за 24 Ракомет ТВ: Ми недостига атмосферата и пријателите од...

Во дресот на Кокс на средбата против Еурофарм Работник во Битола настапи и Александар Гуглета, ракометарот кој настапуваше за екипите на Металург и Пелистер....

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ