14 Јан Чувара

155
#
14
Име
Јан Чувара
Националност
pol Полска
Позиција
лево крило
Висина
184
Тежина
85
Моментално игра за
ПОЛСКА, ВАРДАР 1961
Години
26

ЛИГА НА ШАМПИОНИ А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ВАРДАР 19610510

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ВАРДАР 19610132

СВЕТСКО ПРВЕНСТВО 2021 Египет

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ПОЛСКА066