77 Јане Јанчев

273
#
77
Име
Јане Јанчев
Националност
mkd Македонија
Позиција
централен бек
Висина
187
Тежина
93
Моментално игра за
ТИКВЕШ 2014
Години
35

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ТИКВЕШ 201467922

ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ТИКВЕШ 20144348