32 Јакоб Холм

54
#
32
Име
Јакоб Холм
Националност
den Данска
Позиција
лев бек
Висина
194
Тежина
94
Моментално игра за
ДАНСКА
Години
26

ГРУПА Д

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ДАНСКА192

СВЕТСКО ПРВЕНСТВО 2021 Египет

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ДАНСКА1205