44 Хриштоф Штајнерт

10
#
44
Име
Хриштоф Штајнерт
Националност
ger Германија
Позиција
десен бек
Висина
196
Тежина
97
Моментално игра за
ГЕРМАНИЈА
Години
32

EURO22 D

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ГЕРМАНИЈА3173