27 Христијан Милошевски

174
#
27
Име
Христијан Милошевски
Националност
mkd Македонија
Позиција
лев бек
Висина
191
Тежина
83
Моментално игра за
ПРИЛЕП
Претходни Екипи
БУТЕЛ
Години
22

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ПРИЛЕП76615