7 Хазеин Рустамов

396
#
7
Име
Хазеин Рустамов
Националност
geoГрузија
Позиција
лево крило
Висина
181
Тежина
78
Моментално игра за
ПРИЛЕП
Години
25

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ПРИЛЕП34013