9 Стипе Мандалиниќ

228
#
9
Име
Стипе Мандалиниќ
Националност
croХрватска
Позиција
лев бек
Висина
195
Тежина
98
Моментално игра за
ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР
Години
31

ЛИГА ЕВРОПА D

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР25610

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР27119

ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР25110