9 Спасе Ѓоргиев

66
#
9
Име
Спасе Ѓоргиев
Националност
mkd Македонија
Позиција
десно крило
Висина
185
Тежина
80
Моментално игра за
РАДОВИШ
Години
36

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022РАДОВИШ01015