34 Симон Халд Јенсен

16
#
34
Име
Симон Халд Јенсен
Националност
den Данска
Позиција
пивот
Висина
203
Тежина
114
Моментално игра за
ДАНСКА, ФЛЕНСБУРГ
Години
1

ГРУПА Д

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ДАНСКА053

ЛИГА НА ШАМПИОНИ А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ФЛЕНСБУРГ101

СВЕТСКО ПРВЕНСТВО 2021 Египет

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ДАНСКА6147