39 Рихард Бодо

43
#
39
Име
Рихард Бодо
Националност
hun Унгарија
Позиција
лев бек
Висина
203
Тежина
110
Моментално игра за
ПИК СЕГЕД, УНГАРИЈА
Години
29

ЛИГА НА ШАМПИОНИ А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ПИК СЕГЕД072

EURO22 B

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022УНГАРИЈА1103